Parafia NSM w NDG - Ogłoszenia 8 grudnia 2019 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Ogłoszenia

Ogłoszenia 8 grudnia 2019 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

|
Kategoria:
 1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od 12:00 do 13:00 jest Godzina Łaski, Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

 2. Przypominamy o Roratach codziennie o 6:30 dla dzieci we wtorek i czwartek.

 3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe szczegółowy plan znajdziemy w biuletynie i w gablocie. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

 4. We wtorek po Mszy św. medytacja Lectio Divina.

 5. W środę spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Seniorów w środę o 11:00.

 6. W czwartek Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 16:00.

 7. Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie w niedzielę 15.12.2019 o g. 15:00 w salce parafialnej.

 8. Przygotowujemy się do powołania Rady Parafialnej. Podzieliliśmy parafię na 6 okręgów duszpasterskich, z których powołamy do Rady po 2 osoby. Bardzo proszę o zgłaszanie kandydatów z poszczególnych okręgów.

 9. W niedzielę 22 grudnia o g. 11:00 będzie poświęcenie figurek dzieciątka Jezus i małych szopek domowych.

 10. Także 22 grudnia zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 na g. 15:00.

 11. Przy drzwiach kościoła zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 12. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, naszego Biuletynu i nabywania świec wigilijnych.

 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy Martę Kamińską