Parafia NSM w NDG - Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza

II miejsce ministrantów

Gratulujemy naszym ministrantom!!!
18 maja 2019 roku drużyna piłkarska składająca się z naszych ministrantów i lektorów zajęła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej. Turniej odbył się w ramach XV festynu Służby Liturgicznej Ołtarza diecezji elbląskiej. Nasi reprezentanci wykazali się wielkim duchem walki, który zapewnił im puchar i miejsce na podium.

Obóz ministrantów - Ptaki k/Nowogrodu 2017

Obóz ministrancki

wyjazdministrantow03Po całorocznej pracy ministranci wyjechali na zasłużony wypoczynek. Wspólny wyjazd, w tym roku do Ośrodka Caritas Bliźnim w Ptakach k/Nowogrodu, został zorganizowany w dniach od 26 do 29 czerwca 2017 roku. Ministranci i opiekunowie bardzo dobrze wspominają ten czas. Wszyscy świetnie się bawiliśmy w Parku Wodnym, po którym poszliśmy jeszcze na kręgle, oraz w Kinie na Autach 3. Interesujące było także wyjście do czołgu, dział i bunkra, w którym bronili się Polacy w czasie II wojny światowej. Nasi mali żołnierze chętnie wchodzili wszędzie, gdzie się dało. Oprócz tych atrakcji nie mogło oczywiście w męskim gronie zabraknąć meczy w piłkę nożną. W samym ośrodku natomiast ministranci upodobali sobie bardzo zjeżdżalnię linową („torolkę”), na której wykonywali różne akrobacje. Wspólnie spędzony czas spędziliśmy z Bogiem uświęcając go codzienną modlitwą i Mszą Św.

Na wyjeździe było bardzo dużo atrakcji.  Bardzo podobało mi się jak zwiedzaliśmy bunkier i wchodzilśmy na czołg.  Super było także w aquaparku.  Domki były bardzo ładne.Podobała mi się też zielona noc.

Karol

Pobyt w Ptakach wspominam zabawnie. Najbardziej podobała mi się torolka oraz kręgle. Nie zabrakło także Mszy Św. Zabawa była znakomita.

Błażej

Najbardziej podobał mi się aquapark. Cieszę się, że miejsce ośrodka było w zaciszu, można było naprawdę wypocząć. Posiłki były wyśmienite.

Michał