Parafia NSM w NDG - Aktualności

Aktualności

Różaniec Do Granic Czasu

|
Kategoria:

Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich rzekł do ojca: "Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich. Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie. Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A syn rzekł do niego: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem". Lecz ojciec rzekł do swoich sług: "Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". I zaczęli się bawić.

Łk 15,11-32

Wszyscy jesteśmy synami i córkami marnotrawnymi. Żyjemy rozrzutnie grzesząc i łamiąc przykazania. Odeszliśmy od Ojca w bardzo dalekie strony, a każdy z nas oddaje cześć swoim bożkom. Zamiast Boga wybieramy władzę, pieniądze, pożądanie, samych siebie. Chcemy posiąść, jak najwięcej, mieć, jak najwięcej.

Jeśli nie zawrócimy z tej drogi, to dalej czeka nas tylko głód, cierpienie i poniżenie.

Co mamy czynić?

Żeby żyć, żeby oddychać, żeby mieć radość, szczęście, pokój musimy podjąć decyzję.

Bóg Ojciec nasz Stworzyciel cały czas na nas czeka.

Jeśli pobiegniemy teraz do naszego Taty wszystko będzie inne.

Wszystko, co będziemy robić, czego będziemy doświadczać - będzie inne.

Od tego trzeba zacząć!

Kochani nie można już dłużej zwlekać. Wszystko przynagla nas. Wszystko wokół nas woła: „Wróćcie do Ojca!”

Ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33

|
Kategoria:

Uwaga: Ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33 ruszają 29 listopada.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Kochane Dzieci Maryi,

Chcemy zaprosić kolejne osoby do szukania schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi.

Kościół przechodzi wielką próbę. Serca wiernych wydają owoce. Albo ducha Światłości, albo Ciemności. Doświadczenia spadające teraz na świat są łaską przez którą kochający Bóg Ojciec chce ratować swoje stworzenie przed zniszczeniem i śmiercią wieczną. Oczyszczenie jest konieczne, by przywrócić prawdziwy obraz Boga w sercach ludzi.

Matka Boża gromadzi swoje dzieci i przygotowuje je do głębszej relacji z Duchem Świętym.

Dwie rzeczy są super ważne:

  1. Pełne oddanie Jezusowi przez Maryję. Oddawajcie się Maryi. Konsekrujcie swoje rodziny i domy. To jest KROK NR 1. Zgodzić się na prowadzenie.
  2. KROK NR 2: głęboka spowiedź (jeśli jest taka potrzeba to z całego życia) . Życie w stanie łaski uświęcającej jest dla nas konieczne – dzięki temu możemy być prowadzeni przez Ducha Świętego.

Wobec wydarzeń niezrozumiałych i bardzo trudnych Duch Święty będzie prowadzi nas do Arki Niepokalanego Serca Maryi. Pomóżmy wejść tam każdemu, komu się tylko da pomóc!

Nie mamy powodów, aby się lękać. W miłości nie ma lęku. Dzieci Maryi oddane i pełne Ducha są spokojne i pogodne. Przyjmują każde doświadczenie, widząc w nim Łaskę. Dzieci Maryi są latarnią dla swojego otoczenia.

Przekazujcie to wezwanie wszystkim Waszym przyjaciołom i bliskim!

Kochani,

Oddanie się Maryiwejście do Arki, jaką jest Jej Niepokalane Serce, jest dzisiaj sprawą absolutnie fundamentalną. Konieczną wręcz. Gdy mrok zapada nad historią, gdy czasy ostateczne stają się już na prawdę ostateczne, gdy wielkimi krokami zbliża się oczyszczenie, trzeba nam wszystkim biec do MatkiOna nas poprowadzi, taki jest Boży plan. Tam w Arce jest wszystko, to co jest nam odbierane: pokój, radość, Miłosierdzie, ład, harmonia. Maryja przygotowuje swoje dzieci na wielkie wylanie Ducha Świętego, każde Jej umiłowane dziecko otrzyma światło, które poprowadzi w chwili największego zamętu.

ODDANIE33, to wielki projekt duchowy, o którym nie piszą media, nie widać nagłówków na popularnych portalach internetowych, mimo, że to właśnie schronienie pod płaszcz Maryi ratuje życie.

Oddaj się Jej, oto Matka twoja. Ratujcie siebie i swoich bliskich powierzając się Tej, która zdepcze głowę węża. Z głębokim przekonaniem Ocalenie włączmy w ODDANIE33.

Nie zwlekaj, dziś trzeba wybrać, „gnaj” do Arki,
którą zbudował sam Bóg Ojciec!

Wszystkie informacje i Rozważania są dostępne na stronie https://www.oddanie33.pl/ 

Niech Maryja Niepokalana nas prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!
Organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski pod Krzyżem
Fundacja Solo Dios Basta

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH?
Można to zrobić na KILKA SPOSOBÓW:
 
1. NA WSZYSTKICH STRONACH RÓŻAŃCA DO GRANIC
Już teraz możecie znaleźć wszystki rozważania w formie pisemnej oraz audio. Dodatkowo od 29.11 - Codziennie rano GOTOWE MATERIAŁY pojawią się na WSZYSTKICH stronach Różańca do Granic, czyli na:
a) Stronie www RdG>> https://rozaniecdogranic.pl/
c) Stronie RdG na Facebooku >> https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic
 
2. NA ŻYWO >> na kanale Misjonarzy Świętej Rodziny >> RÓŻANIEC BEZ GRANIC od 29.11 - CODZIENNIE przez 33 dni będą się odbywać TRANSMISJE NA ŻYWO na kanale Youtube Różaniec bez granic>> https://www.youtube.com/channel/UCXiNu0gDQbfpg4
 
PLAN TRANSMISJI NA ŻYWO:
21:00 - APEL JASNOGÓRSKI z Jasnej Góry
21:15 - Medytacja rekolekcyjna na dany dzień
Około 21:30-21:45 - Różaniec (dla chętnych).
 
3. POPRZEZ GRUPY NA WHATSAPP. Można też dołączyć do grup w aplikacji WHATSAPP, gdzie przez 33 dni, codziennie wieczorem będą wysyłane linki do rozważań na kolejny dzień. Do grup na Whatstapp można dołączyć TUTAJ >> https://oddanie33.pl/whatsapp (wystarczy dołączyć DO JEDNEJ z podanych grup poprzez kliknięcie w link)
 
WPROWADZENIE: Ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie

Różaniec do granic nieba

|
Kategoria:

Różaniec Do Granic Nieba

I. Udział w wydarzeniu (przygotowanie):

Różaniec Do Granic Nieba trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę. W zależności od sytuacji modlitwę przeżywamy na cmentarzu, w parafii lub innych dostępnych miejscach, w domu, pod przydrożnym krzyżem. Godzina dowolna, zachęcamy jednak do wybrania czasu powiązanego z rytmem duchowym dnia.

Różaniec 2020

|
Kategoria:

Zapraszamy w miesiącu październiku do wspólnej modlitwy za wszystkich mieszkańców naszej parafii. Będziemy prosić dobrego Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny o łaskę wiary i obronę w tym szczególnym czasie próby dla Kościoła i wszystkich wierzących. Oprócz różnych przeciwności, niepokojów, niepewności jutra jakie niesie ze sobą to „zamieszanie” na całym świecie, stajemy w obliczu rewolucji kulturowej i odrzucenia wartości cywilizacji chrześcijańskiej.

Powoli, ale konsekwentnie będziemy jako chrześcijanie stawiani wobec trudnych wyborów między tym co zgodnie z poprawnością polityczną, społeczną i multikulturową określać się będzie jako konieczne, moralne, powszechne czy odpowiedzialne, a tym co Chrystusowe, co Ewangeliczne, co jest bezwzględnym wymogiem wiary w Boga w Trójcy Jedynego. Każdy z nas będzie potrafił „ustrzec wiary” tylko dzięki głębokiemu zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu i Niepokalanemu Sercu Maryi.

W duchu odpowiedzialności za każdego z Was, jako Wasi duszpasterze zapraszamy Was do wspólnej modlitwy, aby ogarnąć całą parafię, wszystkie rodziny i każdego z osobna, odmawiając codziennie różaniec, każdego dnia miesiąca października modląc się za mieszkańców z konkretnej ulicy w naszej parafii. Zapraszamy Was, abyście uczestniczyli w tej modlitwie, najlepiej wspólnie w kościele, a jeśli to niemożliwe, to w domach. Zapraszamy także do prowadzenie różańca w poszczególne dni. Prosimy abyście przekazywali sobie nawzajem to zaproszenie do modlitwy, zachęcali i wspierali się. Niech ta modlitwa będzie początkiem wspólnego przygotowania do jak najgłębszego zawierzenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Poniżej umieszczamy plan naszej modlitwy, którego dnia będziemy się modlić za mieszkańców z konkretnej ulicy.

Dzień Różaniec 2020   Dzień Różaniec 2020
1  O powołania kapłańskie i powołania do życia konsekrowanego   17 Asnyka, Iwaszkiewicza
2  Starocin i Piotrowo   18  Za wszystkich Parafian
3  Żelichowo   19  Cicha, Brzechwy
4  Za wszystkich Parafian   20  Broniewskiego Urocza
5  Warszawska   21  Krasińskiego, Kochanowskiego
6  Zielona, Różana, Mleczna   22  Żeromskiego
7  Polna, Traugutta, Robotnicza   23  Mickiewicza
8  Boczna, Chabrowa, Okopowa, Zagonowa   24  Słowackiego
9  Na wspólnej, Szymborskiej   25  Za wszystkich Parafian
10  Sienkiewicza   26  Obrońców Westerplatte
11  Za wszystkich Parafian   27  Pl. Wolności
12  Dąbrowskiego, Krótka   28  Kopernika
13  Kolejowa, Towarowa   29  Sikorskiego
14  Dworcowa   30  Wejhera, Miłosza, Wąska
15  Kościuszki   31  GOŚCIE
16  Bałtycka, Lema, Zaułek      

 

Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

|
Kategoria:

mb

Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan została napisana przez Fabrizio Diomedi i ukazuje Matkę Bożą jako Matkę Kościoła. Maryja ma piersi wizerunek Dzieciątka Jezus z krzyżem w dłoni. Swoim płaszczem orędownictwa ogarnia cały kościół, który nieustannie jest prześladowany na świecie, z wszystkimi Jego przedstawicielami, zarówno co do stanu jak i wyznania. Biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice, świeccy wyznawcy różnej płci i wieku, w tym męczennicy meksykańscy z ks. J.M. Robles Hurtado reprezentującym Rycerzy Kolumba. Matka Kościoła ogarnia jednocześnie wszystkie kościoły: katolicki, koptyjski, ormiański, syryjski i prawosławny . To pełny obraz wyznawców Chrystusa, których świat wzywa do świadectwa i poddaje próbie poprzez prześladowania.

Przede wszystkim patrząc na Maryję, na Jej twarz, widzimy jednocześnie wizerunek dzieciątka Jezus, który widnieje na Jej piersi. Boże macierzyństwo wymagało od Maryi bezgranicznego zawierzenia Bogu całego swojego życia. Maryja tą decyzją wiąże swoje życie z losem swojego Syna. Wyruszając na tę drogę nie wie, jakimi ścieżkami będzie prowadzić i dokąd ją zaprowadzi. Droga Baranka Bożego, obarczonego naszym cierpieniem, wzgardzonego i przebitego za nasze grzechy, staje się Jej drogą. Potwierdzają to wyraźnie słowa Symeona, które zwiastują charakter Jej drogi. „ Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przenik-nie...” (Łk 2,33 – 35). Dlatego wizerunek dzieciątka Jezus w swojej postawie ma charakter królowania, w które wpisuje się krzyż jako droga do Jego królestwa. Nie ma bowiem innej drogi, jak zaparcie się siebie, aby wziąć krzyż i podążać śladami Zbawiciela. Zwróćmy uwagę na kolorystykę ikony. Królewskie złoto tła jest oczywistością królowania Maryi i Jej Syna. Zaskoczeniem natomiast są barwy szat. Kolor czerwonych szat Jezusa, a szczególnie Maryi zmuszają nas do myślenia o cierpieniu i męczeństwie.

Św. Jan Paweł II w liście apostolskim „Salvifici Doloris” napisał, że w życiu Maryi cierpienie wpisane było jako jedno nieprzerwane pasmo. Począwszy od narodzin Jezusa w ubóstwie, przez całe Jego życie: ucieczkę do Egiptu, troskę o wzrastającego Jezusa i poszukiwania Go w Jerozolimie, rozłąki i towarzyszenie Jego publicznej działalności, gdy wokół Niego jako „znaku sprzeciwu” wzrastała nienawiść prowadząca na Golgotę i pod krzyż. Tam współcierpiała z Jezusa w odkupieńczej męce i śmierci. Wtedy, przy krzyżu, z Jego woli stała się Matką wszystkich Jego uczniów, całego Kościoła. ”Niewiasto, oto syn Twój. ” ( J19, 25-27). Maryja sama bez grzechu, Niepokalana, dźwigała cierpienie przekraczające ludzką wyobraźnię z powodu naszych grzechów. Stanęła wobec niegodziwości i morderczego okrucieństwa, które było Jej obce. Dlatego raniło jak miecz przenikający Jej duszę. Ta współcierpiąca ze Zbawicielem Matka Boleściwa ogarnia płaszczem swej opieki wszystkich uczniów Swojego Syna. Sama w sukni cierpienia osłania cały cierpiący Kościół niebieskim płaszczem swej drogocennej czystości. Płaszczem, który od wewnątrz jest zabarwiony zielenią spokoju i nadziei, odpoczynku i oczekiwania na spełnienie Bożej obietnicy. „Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!” ( Mt 25,34)