Parafia NSM w NDG - Aktualności

Aktualności

Różaniec Do Granic Czasu

Pewien człowiek miał dwóch synów. Młodszy z nich rzekł do ojca: "Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich. Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie. Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A syn rzekł do niego: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem". Lecz ojciec rzekł do swoich sług: "Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". I zaczęli się bawić.

Łk 15,11-32

Wszyscy jesteśmy synami i córkami marnotrawnymi. Żyjemy rozrzutnie grzesząc i łamiąc przykazania. Odeszliśmy od Ojca w bardzo dalekie strony, a każdy z nas oddaje cześć swoim bożkom. Zamiast Boga wybieramy władzę, pieniądze, pożądanie, samych siebie. Chcemy posiąść, jak najwięcej, mieć, jak najwięcej.

Jeśli nie zawrócimy z tej drogi, to dalej czeka nas tylko głód, cierpienie i poniżenie.

Co mamy czynić?

Żeby żyć, żeby oddychać, żeby mieć radość, szczęście, pokój musimy podjąć decyzję.

Bóg Ojciec nasz Stworzyciel cały czas na nas czeka.

Jeśli pobiegniemy teraz do naszego Taty wszystko będzie inne.

Wszystko, co będziemy robić, czego będziemy doświadczać - będzie inne.

Od tego trzeba zacząć!

Kochani nie można już dłużej zwlekać. Wszystko przynagla nas. Wszystko wokół nas woła: „Wróćcie do Ojca!”

Droga Krzyżowa w Piasecznie

Kalwaria w Piasecznie 

Nasza parafia organizuje wyjazd na Drogę Krzyżową

do Sanktuarium Królowej Pomorza w Piasecznie.

Wyjazd 9 kwietnia o g. 9:00 powrót ok. g. 16:00.

Koszt 40 zł.

Zapisy w zakrystii. 

madonna 

Elbląska Szkoła Biblijna 2021/2022

Zaproszenie: Elbląska Szkoła Biblijna 2021/2022

miod

"I wziąłem książeczkę z ręki anioła i połknąłem ją,
a w ustach moich stała się słodka jak miód" (Ap 10, 10).

Wzorem lat ubiegłych Elbląska Szkoła Biblijna zaprasza na otwarte spotkania z Pismem Świętym. Spotkania prowadzą bibliści: ks. dr Zbigniew Grochowski, (UKSW Waszawa/WSD Elbląg) oraz ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM (WSD Elblągu/UWM Olsztyn) oraz zaproszeni Goście.

Każde spotkanie obejmuje trzy wykłady (w ustalone terminowo soboty po ok. 50 min każdy) oraz przerwy na kawę. Czas spotkania godz. 9.00-12.00.00. Miejsce: aula Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, ul. Bożego Ciała 10. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Terminy (I. semestr): 13.11 - 11.12. - 22.01. W ramach wykłądów omawiane są kwestie z zakresu historii i archeologii biblijnej, interpretacji Starego i Nowego Testamentu oraz wybrane zagadnienia szczegółowe. Wśród nich m.in.: Psalmy, Piotr Apostoł w Nowym Testamencie, Obraz Kościoła w Ewangelii św. Jana.  Młodzież starszą i dorosłych zaprasza do udziału ks. prof. UWM Marek Karczewski (dyrektor ESB). 

Ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33

Uwaga: Ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33 ruszają 29 listopada.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Kochane Dzieci Maryi,

Chcemy zaprosić kolejne osoby do szukania schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi.

Kościół przechodzi wielką próbę. Serca wiernych wydają owoce. Albo ducha Światłości, albo Ciemności. Doświadczenia spadające teraz na świat są łaską przez którą kochający Bóg Ojciec chce ratować swoje stworzenie przed zniszczeniem i śmiercią wieczną. Oczyszczenie jest konieczne, by przywrócić prawdziwy obraz Boga w sercach ludzi.

Matka Boża gromadzi swoje dzieci i przygotowuje je do głębszej relacji z Duchem Świętym.

Dwie rzeczy są super ważne:

  1. Pełne oddanie Jezusowi przez Maryję. Oddawajcie się Maryi. Konsekrujcie swoje rodziny i domy. To jest KROK NR 1. Zgodzić się na prowadzenie.
  2. KROK NR 2: głęboka spowiedź (jeśli jest taka potrzeba to z całego życia) . Życie w stanie łaski uświęcającej jest dla nas konieczne – dzięki temu możemy być prowadzeni przez Ducha Świętego.

Wobec wydarzeń niezrozumiałych i bardzo trudnych Duch Święty będzie prowadzi nas do Arki Niepokalanego Serca Maryi. Pomóżmy wejść tam każdemu, komu się tylko da pomóc!

Nie mamy powodów, aby się lękać. W miłości nie ma lęku. Dzieci Maryi oddane i pełne Ducha są spokojne i pogodne. Przyjmują każde doświadczenie, widząc w nim Łaskę. Dzieci Maryi są latarnią dla swojego otoczenia.

Przekazujcie to wezwanie wszystkim Waszym przyjaciołom i bliskim!

Kochani,

Oddanie się Maryiwejście do Arki, jaką jest Jej Niepokalane Serce, jest dzisiaj sprawą absolutnie fundamentalną. Konieczną wręcz. Gdy mrok zapada nad historią, gdy czasy ostateczne stają się już na prawdę ostateczne, gdy wielkimi krokami zbliża się oczyszczenie, trzeba nam wszystkim biec do MatkiOna nas poprowadzi, taki jest Boży plan. Tam w Arce jest wszystko, to co jest nam odbierane: pokój, radość, Miłosierdzie, ład, harmonia. Maryja przygotowuje swoje dzieci na wielkie wylanie Ducha Świętego, każde Jej umiłowane dziecko otrzyma światło, które poprowadzi w chwili największego zamętu.

ODDANIE33, to wielki projekt duchowy, o którym nie piszą media, nie widać nagłówków na popularnych portalach internetowych, mimo, że to właśnie schronienie pod płaszcz Maryi ratuje życie.

Oddaj się Jej, oto Matka twoja. Ratujcie siebie i swoich bliskich powierzając się Tej, która zdepcze głowę węża. Z głębokim przekonaniem Ocalenie włączmy w ODDANIE33.

Nie zwlekaj, dziś trzeba wybrać, „gnaj” do Arki,
którą zbudował sam Bóg Ojciec!

Wszystkie informacje i Rozważania są dostępne na stronie https://www.oddanie33.pl/ 

Niech Maryja Niepokalana nas prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!
Organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski pod Krzyżem
Fundacja Solo Dios Basta

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH?
Można to zrobić na KILKA SPOSOBÓW:
 
1. NA WSZYSTKICH STRONACH RÓŻAŃCA DO GRANIC
Już teraz możecie znaleźć wszystki rozważania w formie pisemnej oraz audio. Dodatkowo od 29.11 - Codziennie rano GOTOWE MATERIAŁY pojawią się na WSZYSTKICH stronach Różańca do Granic, czyli na:
a) Stronie www RdG>> https://rozaniecdogranic.pl/
c) Stronie RdG na Facebooku >> https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic
 
2. NA ŻYWO >> na kanale Misjonarzy Świętej Rodziny >> RÓŻANIEC BEZ GRANIC od 29.11 - CODZIENNIE przez 33 dni będą się odbywać TRANSMISJE NA ŻYWO na kanale Youtube Różaniec bez granic>> https://www.youtube.com/channel/UCXiNu0gDQbfpg4
 
PLAN TRANSMISJI NA ŻYWO:
21:00 - APEL JASNOGÓRSKI z Jasnej Góry
21:15 - Medytacja rekolekcyjna na dany dzień
Około 21:30-21:45 - Różaniec (dla chętnych).
 
3. POPRZEZ GRUPY NA WHATSAPP. Można też dołączyć do grup w aplikacji WHATSAPP, gdzie przez 33 dni, codziennie wieczorem będą wysyłane linki do rozważań na kolejny dzień. Do grup na Whatstapp można dołączyć TUTAJ >> https://oddanie33.pl/whatsapp (wystarczy dołączyć DO JEDNEJ z podanych grup poprzez kliknięcie w link)
 
WPROWADZENIE: Ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie