Parafia NSM w NDG - Aktualności

Aktualności

List ks. Proboszcza na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i duszpasterskiego

|
Kategoria:

Kochani Parafianie,

rozpoczyna się nowy rok szkolny i nowy rok duszpasterski, a co za tym idzie nowe wyzwania dla naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszym będzie przygotowanie do I Komunii świętej. Wolą Księdza Biskupa jest by takie przygotowanie trwało dwa lata. Jest to oczywiście wyraz troski o jak najlepsze przygotowanie do tak ważnego wydarzenia, ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy to rozumieją.  Musimy jednak jakoś się w tym odnaleźć. Proszę rodziców dzieci klas drugich i trzecich o wyrozumiałość i cierpliwość. Postaramy się tak to zorganizować by z jednej strony dać możliwość dzieciom  i ich rodzicom jak najpiękniej i najowocniej przeżyć tę Uroczystość i z drugiej strony nie utrudniać sobie niepotrzebnie życia. Nie chcemy by przygotowanie było na niby, a I komunia tylko formalnością. Świat bez Boga i kultura bez wartości, w której przyszło nam żyć wymaga od nas szczególnej troski. Smutne, ale wielu ludzi dzisiaj po prostu nie wierzy, że my katolicy naprawdę wierzymy w to, co praktykujemy. Musimy zrobić wszystko by nie okazało się, że mają racje. Bo inaczej jesteśmy nie tylko śmieszni, ale i żałośni. Uroczystość  I Komunii w naszej parafii będzie 30 maja 2020 roku o g. 11:00. W drugiej połowie września zaprosimy rodziców dzieci klas II i III na spotkanie organizacyjne i ustalimy program naszych przygotowań.

Drugie ważne zadanie to przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Od 15 do końca września można się zgłaszać do ks. Michała. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną być bierzmowani i ukończyli już szkołę podstawową lub gimnazjum. Zapraszamy więc nie tylko uczniów klasy I ponadpodstawowej, ale także i starszych, którzy z różnych powodów nie byli jeszcze bierzmowani.

Wielu parafian szczególnie tych, którzy uczestniczą we Mszy św. niedzielnej o g. 12:00 zwraca uwagę na trudności związane ze znalezieniem miejsca na parkingu przed Mszą św. czy wymianą ludzi w kościele między Msza św. o g. 11:00 a 12:00. Zdecydowaliśmy, że od października Msza św. o g. 12:00 przeniesiona będzie na g. 12:15.

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego na Lotnisko Kruszyn - Włocławek. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę 14 września poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu, szczegóły znajdziemy w ogłoszeniach.

W tym samym duchu rozpoczyna się także inna inicjatywa: „Modlitwa i Post” w intencji Ojczyzny. Ta akcja polega na wybraniu jednego dnia w przedziale od 8 września do 13 października, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji Polski i Polaków, w intencji dobrych wyborów
dla Polski. Można też włączyć się podejmując w trym czasie inne formy postu czy wyrzeczenia. Zachęca się również do udziału w tej intencji we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego podjęło post ponad 10 tys. osób. Ufamy, że teraz będzie nas znacznie więcej, bo tu chodzi o Polskę.

Duszpasterze.

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

|
Kategoria:

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

na sierpień – miesiąc abstynencji 2019

 

              Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, aby przemienić pogrążony w grzechu świat w królestwo dobra i miłości. Nam, swoim uczniom, nakazał głosić Dobrą Nowinę w mocy Ducha Świętego wszystkim ludom i narodom. Jednym z potężnych środków przemiany świata w Królestwo Boże jest gorliwa i wytrwała modlitwa. Sam Jezus Chrystus, Boży Syn, dał nam przykład nieustannej modlitwy, do niej zachęcał i uczył jej. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy Jego słowa: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą” (Łk 11, 9-10). Dlatego w sierpniu, miesiącu abstynencji, będziemy prosić Dobrego Ojca w intencji wszystkich synów i córek polskiej ziemi, aby odrzucili to wszystko, co ich zniewala, co odbiera im wolność wewnętrzną, a jednocześnie grozi naszej Ojczyźnie utratą wolności zewnętrznej. Czynimy to w duchu odpowiedzialności za budowanie Królestwa Bożego na naszej ojczystej ziemi. Czynimy to w duchu odpowiedzialności za „to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska” (św. Jan Paweł II, Jasna Góra 1983 r.).

 

II miejsce ministrantów

|
Kategoria:
7
Gratulujemy naszym ministrantom!!!
18 maja 2019 roku drużyna piłkarska składająca się z naszych ministrantów i lektorów zajęła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej. Turniej odbył się w ramach XV festynu Służby Liturgicznej Ołtarza diecezji elbląskiej. Nasi reprezentanci wykazali się wielkim duchem walki, który zapewnił im puchar i miejsce na podium. 
 

Renowacje Misji Świętych

|
Kategoria:

RENOWACJE MISJI ŚWIĘTYCH

31 MARCA - 3 KWIETNIA 2019

prowadzenie

OJCOWIE REDEMPTORYŚCI

NIEDZIELA 31 MARCA

Porządek Mszy niedzielny

 

PONIEDZIAŁEK 1 KWIETNIA

7:00     Msza św. z nauką dla dorosłych

8:00     Spotkanie dla dzieci z klas VII i VIII

9:00     Spotkanie dla dzieci z klas IV i VI

10:00   Spotkanie dla dzieci z klas I i III

11:00   Msza św. z nauką dla dorosłych

17:00   Msza św. dla niepełnosprawnych i ich rodzin

19:00   Msza św. z nauką dla dorosłych

 

WTOREK 2 KWIETNIA

6:30     Spowiedź

7:00     Msza św. z nauką dla dorosłych

8:00     Spotkanie dla dzieci z klas VII i VIII

9:00     Spotkanie dla dzieci z klas IV i VI

10:00   Spotkanie dla dzieci z klas I i III

10:30   Spowiedź

11:00   Msza św. z nauką dla dorosłych

 

18:30   Spowiedź

19:00   Msza św. z nauką dla dorosłych

 

ŚRODA 19 GRUDNIA

6:30     Spowiedź

7:00     Msza św. z nauką dla dorosłych

8:00     Msza św. dla dzieci z klas VII i VIII

9:00     Msza św. dla dzieci z klas IV i VI

10:00   Spotkanie dla dzieci z klas I i III

10:30   Spowiedź

11:00   Msza św. z nauką dla dorosłych

18:30   Spowiedź

19:00   Msza św. z nauką dla dorosłych

Pielgrzymki Parafialne

|
Kategoria:
  • 03.2019 r. – Droga Krzyżowa na Kalwarii Pakoskiej, trasa: Pakość - Strzelno

  • 04.2019 r.Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej, trasa: Wejherowo - Gdańsk Oliwa

  • 04. - 02.05.2019 r. (Majówka) – Częstochowa - Kraków - Zakopane - Pieniny

  • 22-23.06.2019 r.Gniezno - Lednogóra - Licheń

  • W lipcuPodlasie – Wilno, trasa: Sokółka - Augustów - Studzieniczna - Wigry - Wilno

  • We wrześniuWarszawa – Niepokalanów

  • 3-13.10.2019 r.Francja, trasa: Lourdes, La Salette, Avignon, Paryż

 

Pierwsza Parafialna Majówka

27.04. – 02.05.2019 r.

 

Dzień 1 - Częstochowy. Wspólna Msza Święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Nawiedzenie Sanktuarium.

Dzień 2 - Kraków – Wawel, Łagiewniki, Centrum Jana Pawła II,  Stary Rynek.

Dzień 3 - Wadowice: Bazylika i Muzeum Jana Pawła II; Msza św. w Zakopanym w Sanktuarium na Krzeptówkach.

Dzień 4 - Pieniny, spływ Dunajcem, tama w Czorsztynie, Szczawnica, Krościenko, Jaszczurówka i Msza św. u Paulinów na Bachledówce.

Dzień 5 - Rusinowa Polana, Wiktorówka, Chochołów, Zakopane-Krupówki, biesiada z góralską muzyką.

Dzień 6 - Droga powrotna z postojem w Krakowie, u Benedyktynów w Tyńcu  - możliwe spotkanie z o. Leonem Knabitem.

Koszt Majówki: 950,00 zł; Cena zawiera: przejazd autokarem, 2 noclegi w Krakowie, 4 noclegi w Zakopanem, śniadania w formie bufetu, serwowane obiadokolacje z dwóch dań, bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, opiekę Pilota i lokalnych przewodników, opłaty organizacyjne.